18 Ocak 2019, Cuma


Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi hakkında yazar yorumları Beşiktaş / 1 - 16

Ali Şen, Otto Baric ve Şenol Güneş! (SERKAN BAYAR - FOTOSPOR)

Dün akşamki bir futbol rezaleti daha yaşadık… F.Bahçe-Beşiktaş derbisi yarıda kaldı.

Yaşanan rezalet sonrasında F.Bahçe’nin kafası karıştı. Çünkü FBTV’de laf önce ‘Şenol Güneş’in kafası yarılmadı, şov yapıyor’a getirildi. Sonra Şekip Mosturoğlu ve Aziz Yıldırım’ın sözleriyle, ‘3 Temmuz’a bağlandı.
Benim ise aklıma 1995 ve 1998 yılında yaşanan iki olayı geldi.
Olayların ikisi de Trabzon’da yaşandı.
1996’daki maçtan önce F.Bahçeli Aygün Taşkıran’ın kafasına taş atılmış ve olay günlerce konuşulmuştu. Trabzonlular şampiyonluğu bu olay yüzünden kaybettiklerini iddia etti. Yıllar sonra Aygün olayı; “Alnımda küçük bir çizik vardı. Doktor tentürdiyot sürdü ve yalandan sardı” diyerek gülerek anlattı. Ali Şen ise tüm utanmazlığı ile, “Aygün’ü mumyaya çevirdim” itirafında bulundu.
1998’de bu kez Otto Baric yine Trabzonspor tribünden atılan taş sonrasında yere yığıldı. F.Bahçe sahadan çekildi. Bir yıl Türkiye Kupası’dan men cezası geldi. 15 yıl sonra o maçta Baric’in yardımcılığını yapan Cemşir Muratoğlu ise, “üzerinde palto olduğu için beline gelen bu taşla yere yıkılması abartıydı. Aslında karakteri böyle bir şeye müsait değildi. Ama o an yanlış bir karar verdi sanıyorum” diyerek olaya yeni bir boyut kattı.
Bakalım 15 yıl sonra kim çıkacak dün akşam yaşananları nasıl itiraf edecek!

 

>


Bunlarda İlginizi Çekebilir